"Dronecare bir İkarus Havacılık markasıdır"


Endüstriyel Bakım Hizmetleri

Dronecare ulaşılması zor, yüksek, tehlikeli ve riskli yerlerde endüstriyel dağcılık konusunda da sizlere sertifikalı uzman çözüm ortakları ile güvenli bir şekilde performans ve verimlilik üzerine çözümler sunuyor.
Bu konudaki çözüm ortağımız ALPİN inşaat, enerji, sanayi, maden ve hizmet sektöründe çözümler ve hizmetler geliştiriyor. Dünya çapında bir iş uzmanlığı ile yenilikçi çözümlerden yararlanma olanağına sahipsiniz. Mobil platformlar, vinç ve iskele gibi ihtiyaçlarınızı ortadan kaldırarak daha hızlı, verimli, esnek ve estetik çözümlerden faydalanacaksınız. En nitelikli dağcılar ve en iyi sistemlerle en zorlu hizmetleri en kusursuz şekilde veriyor.
Özellikle enerji sektöründe tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok hızlı bir büyüme eğrisi yakalayan Rüzgar Enerji Santrallerinin ( RES ) arazi seçiminin ilk gününden itibaren, zemin iyileştirme, rüzgar ölçüm kulesi montajı, rüzgar türbini montajı ve sonrasında bakım ve onarım hizmetleri ile yanınızdayız. Bu konuda hizmetlerimiz Norveç, Moldova, Suriye gibi ülkelerde de devam etmektedir. 100’ün üzerinde Rüzgar projesinde yer alan ALPİN, endüstriyel dağcılık (iple erişim) sayesinde geleneksel yöntemlere göre;  daha hızlı erişim sağlanması, bekleme süresinin azaltılması, daha az personel ve ekipman ihtiyacı ile tasarruf yapılmasını sağlar.

Çelik Halat Uygulamaları
Rüzgar Ölçüm Kulesi Montajı
Ölçüm Cihazlarının Montajı
NDT – Tahribatsız Muayene
Rüzgar Türbini Hasar Tespit ve Raporlama
Rüzgar Türbin Temizliği
Rüzgar Türbin Çatlakların Bakım ve Onarımı
Rüzgar Türbini Gövde ve Kanatların Boyanması
Elektrik Kontrol ve Ampul Değiştirme
Işıklandırma ve Aydınlatma
Tork Testi ve Vida Bakımları
Kablo Montajı
Yardım, Kurtarma ve Teknik Destek

Rüzgar Türbinlerinizin ekstra uzun kullanım ömürleri sağlamak için değişen piyasa ve zaman koşullarına uyumlu garanti danışmalığı ve raporlama hizmetlerimizle enerjinizi artırıyoruz.
Fotoğraflama
NDT – Tahribatsız Muayene
Rüzgar Türbini Kanatları Muayenesi
Montaj Sistemlerinin Denetlenmesi
Risk Analizi ve Değerlendirmesi
Tork Kontrolü
Acil Kaçış Donanım Kontrolü

Performans, en zor koşullarda bile sürekli göreve hazır olmak demektir. Rüzgar olduğu anda türbinlerinizin de hazır olması gerektiğini biliyoruz. Bu yüzden ihtiyaçlarınıza hızlı ve uzman bir şekilde cevap veriyoruz. Aerodinamik yapının verimli kullanılması için malzemenin geometrisini ve formunu değiştirmeden sorunsuzca uygulama yapılabilir. Bununla birlikte yapılacak uygulamalarla düzenli ve güzel bir görünüm elde edilir. Kusursuz yüzeylere yönelik talepleriniz için aşınmaya karşı olağanüstü dayanıklı ve uzun ömürlü sonuçlar elde edeceksiniz.
Kanat Temizliği
Kompozit Bakım ve Onarımı
Yıldırım Koruma & İletim Sistemi Montajı
NDT – Tahribatsız Muayene
Ana Yatak Yağlaması
Kanat Boyama
Kanat Kaplama
Türbin Göbek & Hub Bakım ve Onarımı
Vidaların (Cıvataların) Tork Kontrolü
Vidaların (Cıvataların) Sıkılması
Önleyici ve Düzenleyici Bakım

En zorlu koşullar için, en zorlu uygulamaların uzmanlarıyla kesintisiz işletme yönetimiyle verimli çalışmanızı sağlıyoruz. Rüzgar Türbini Gövdesinde ekstra uzun kullanım ömrü sağlayan bakım, onarım ve temizlik çalışmalarında yüksek malzeme dayanımı ve uzun kullanım ömrü elde edeceksiniz. Hassa bakım, yüksek performanslı onarım ve endüstri standartlarına uygun kalitesiyle hizmetlerimiz size zaman kazandırır.
Gövde Temizliği
Gövde Boyama
Korozyon Koruma
Vidaların (Cıvataların) Tork Kontrolü
Vidaların (Cıvataların) Sıkılması
Güç Kablosu Montajı
Merdiven ve Düşme Koruma Rayı Montajı
Holojen Lamba Montajı
Enerji İletim Kablolarının Kontrolü
NDT – Tahribatsız Muayene
Yağ Temizliği
Egzoz Çıkışı Temizliği
Vibrasyon Ölçüm Sensörü Montajı
Önleyici ve Düzenleyici Bakım

Koruma sağlamak ve görsel estetiği geliştirmek amacıyla yüzey uygulamalarında ihtiyaçlarınıza uygun çözümler geliştiriyoruz. Rüzgar türbinlerinizin zorlu şartlar altında ilk günkü gibi performans ve dayanıklılık göstermesi için etkili bir bakım stratejisine ihtiyaç duymaktadır. İşin uzmanlarıyla herkesten daha hızlı ve daha fazlasını yapmaya hazırız.
Nacel Temizliği
Kompozit Bakım ve Onarımı
Boyama ve Kaplama
Yağ Temizliği ve Kontrolü
Uyarı Işığı & Flaşör Montajı (Gece ve Gündüz)
Yıldırım Koruma & İletim Sistemi Montajı
Vidaların (Cıvataların) Tork Kontrolü
Vidaların (Cıvataların) Sıkılması
Vibrasyon Ölçüm Sensörü Montajı

Çalışanlarınız yerden metrelerce yüksekte, çalıştıkları her an tehlikeyle karşı karşıyalar. Tek bir dakika içerisinde hayatları birden kritik bir hal alabilir. Yapacakları tek bir yanlış trajediye neden olabilir. Acil ve Tehlikeli koşullara yönelik size uygun stratejileri oluşturup en iyi şekilde uygulanmasını sağlayacağız. İnsan hayatını korumak için gelişmiş uzmanlık çözümlerimizden faydalanacaksınız.
Firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda, bulunduğu sektör ve konumu da göz önüne alınarak hazırlanan eğitimlerle personelinizin gelişimi hedeflenmektedir. Eğitimlerimizde farkındalık yaratmak, bakış açısını değiştirmek ve hatalarının önüne geçilmesi hedeflenmektedir. Böylelikle daha profesyonel yaklaşımlarla iş kazalarının engellenip iş verimliliği artırılacaktır.
Eğitimlerimiz iş güvenliği uzmanı onaylı veya uluslararası alanda geçerliliği olan iş ortaklarımız tarafından imzalı sertifikalarla sizlere sunulmaktadır.
Temel İş Güvenliği ve İş Sağlığı Eğitimi
RES Yüksekte Çalışma Eğitimi Seviye 1
RES Yüksekte Çalışma Eğitimi Seviye 2
RES Yüksekte Çalışma Eğitimi Seviye 3
Sahalarda İş Güvenliği Yönetimi Eğitimi
Güvenlik Kültürü Yaklaşımı Eğitimi
SPRAT Eğitimi
IRATA Eğitimi
Kurtarma Eğitimi
Acil Kaçış Eğitimi

“Kendine özgü gereksinimleri olan endüstrilere sunulmuş çözümler”
Her endüstrinin kendine özgü gereksinimleri olduğunun farkındayız. Bu gereksinimlerinizi karşılamak üzere, rekabetçi koşullarınıza ayak uyduracak çözümler sunmaktadır. Rekabetçi baskılar ve zorlu endüstriyel süreçlere karşın hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardımcı oluyoruz.
Verimliliğinizi artırıcı, tesislerinizin ömrünü uzatıcı, üretim ve bakım sistemlerini geliştirici, modern üretim süreçlerini ve sürdürülebilirliği destekleyici tecrübemiz ve mühendislik hizmetlerimizle endüstriyel sorunlarınıza cevap buluyoruz. Otomotiv, Enerji, Kimya, Ulaşım ve Ambalaj gibi bir çok sektörün üretim alanında ve tesislerinde gereksinimlerini karşılamaktadır.
Sanayi Bacaları
LPG Tankları
Boyama
Bakım – Onarım
NDT Tahribatsız Muayene
Kaynak
Torklama
Tamirat
Temizlik
Güvenlik Ağı
Çatı Sistemleri
Aydınlatma